niedziela, 12 lutego 2017

#9 recenzja książki-Spróbujmy jeszcze raz Abbi Glines

Zapraszam was na drugi tom o Blaire i Rushu. Ich miłość jest pod znakiem zapytania. Blair bardzo kocha  Rusha ale nie może mu wybaczyć.  Rush bardzo skrzywdził Blair. Blair rozstała się z Ruszhem i wróciła w rodzinne strony, gdzie się wychowywała. Chciała zacząć wszytko od nowa. Ale czy to będzie takie łatwe...


,,Chciałam tego. Jego."

W pierwszym tomie dowiadujemy się dużo smutnych rzeczy, przez co Blair zostawiła Rusha i wróciła do Alabamy. Chciała zacząć wszystko od nowa, ale to nie będzie  takie łatwe. Z jednej strony jej pierwsza miłość u której mieszka, a z drugiej zakup w aptece. Blair jest w ciąży, ale nie ma pracy, domu, pieniędzy. Nie wie jak sobie z tym wszystkim poradzi.Lecz nieoczekiwane zdarzenia sprawiły że Blair wróciła do Rosemary, niedaleko Rusha.

,,Może ci się to nie spodobać, ale ją kocham. I nic nie powstrzyma mnie przed zapewnieniem jej bezpieczeństwa. Musi czuć się bezpieczna i nawet moja siostra nie może okazywać jej niechęci."

Po tym jak Rush uświadamia sobie że bardzo tęskni za Blair.  Wie że bardzo skrzywdził Blair. Gdy jest tylko jakaś szansa żeby odzyskać Blair, robi wszystko aby   ją odzyskać. Stara się odzyskać zaufanie Blair i jej serce. Udowadnia że na pierwszym miejscu jest ona a nie jego rodzina.

,,Wybaczenie to jedno,zapomnienie to coś zupełnie innego."

Blair wybacza Rushowi a ich miłość kwitnie. Cieszą  się że są razem i planują wspólną przyszłość a także wychowanie dziecka.

,,Każdy mężczyzna powinien wiedzieć, że ma dziecko. Nawet jeśli nie będzie uczestniczył w jego życiu."

Zmiany 

Jedna najbardziej widoczną to podział  na podwójna perspektywę. Przez to widzimy co  czuje Rush  i co czuje Blair. Poprzednio wszystkie wydarzenia opisywała dziewczyna.
Rush się zmienił  stał się bardziej ludzki ,tajemniczy, opiekuńczy. A Blair stała się bardziej wrażliwa, jest mniej silna niż w poprzednim tomie.

,,Zasłużyłaś na wszystko, co najlepsze na tym świecie, a ja z pewnością się do tego nie zaliczam."


Pod sumując
"Spróbujmy jeszcze raz" chciałam przeczytać odkąd tylko skończyłam tom pierwszy.
Jest bardzo ciekawą książką i nie opowiada tylko o miłości dwojga ludzi, ale również o ich problemach.
Ja oceniam tą książkę na 
9/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz