sobota, 13 sierpnia 2016

#2 Recenzja książek Oddechy Rebecca Donovan

Hejka 

Ostatnio przeczytałam 3 tomowe ,,Oddechy" Rebecci Donovan. Więc dziś przychodzę do was z  recenzją książki.Oddechy to  jest bardzo ciekawa  książka która opowiada o losach szesnastoletniej  Emmy. Emma mieszka z swoim wujkiem, ponieważ jej  ojciec jak ona była mała on umarł, a jej matka pije. Tytułowa bohaterka jest bita przez żonę wujkach. Jest wzorową uczennicą ,chodzi na kółka poza lekcyjny. Nikt nie wie o jej problemie oprócz jej najlepszej przyjaciółki, której się zwierza z jej problemów. Lecz pewnego dnia   Emma spotyka pięknego chłopaka o imieniu Even. Emma che żeby ona i  Even byli przyjaciółmi, lecz  w głębi sercu ona go kocha, ale ona nie chce żeby ktoś odkrył jej tajemnice. Co z nimi będzie czy będą przyjaciółmi czy może będzie jej  chłopakiem, musisz  już sam przeczytać książkę.  
Po pewnym czasie Emma spotyka swoja matkę, która jej mówi że się  zmieniła że nie pije, lecz tak nie jest. Emmy matka chce żeby ona z nią zamieszkała, Emma na to się zgadza. Emmy  matka spotyka się z wieloma chłopakami . Z jednym z nich ma bardzo dobry kontakt, łączy ich koszmary w nocy. Gdy  Emma się wyprowadziła od swojej matki wyjechała na studia, gdzie spotkała ... który po pewnym czasie staje się jej  chłopakiem. Gdy Emma jest w Kalifornii jej matka umiera. Ona postanawia wrócić na jej pogrzeb, gdzie spotyka Evena. czy będą przyjaciółmi czy może coś więcej?
Ja oceniam tą  serie 10/10 jest  to  genialna książka , można ja przeczytać w każdym wieku . Jest w niej poruszony motyw przemocy ,alkoholizmu. Ta książka jest jedna z najlepszych które przeczytam. Zachęcam wszystkich do przeczytania jej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz