sobota, 8 października 2016

#4 recenzja książkiBłąd ELLE KENNEDY

Miłość może do nas zapukać w, każdej chwili. Miłość przeważnie przychodzi do nas kiedy my jej nie szukamy.Czasami jest tak że wchodzi robi chaos, rani nas. Ale niektórzy umią przebaczyć innym osobą. Tak właśnie miłość weszła do poukładanego życia Grace i narobi chaosu w jej życiu. ... on lubi zdobywać nie tylko bramki...

 John Logan- hokeista, wysportowany, przystojny, każda dziewczyna by chciała go mieć. Kocha swoje studenckie życie, imprezować. John wykorzystuje swoje atuty, by nieustannie imprezować oraz uprawiać przygodny seks z nowo poznanymi dziewczynami. Jednak dla niego najważniejsza jest Hannah – ukochana jego najlepszego przyjaciela.

 Grace Ivers – spokojna, odpowiedzialna,ułożona dziewczyna która dzięki przyjaciółce Ramonie poznaje uroki studenckiego życia. Można ją określić dziewczyną z sąsiedztwa. Jest miłą i gadatliwą osobą. Grace jest również nieśmiała osobą. Jest osobą, na którą nie zwraca się większej uwagi na korytarzu. Grace nie ma ochoty na chłopaków, chce poświęcić się nauce. Nie chce uganiać się za randkami. Ale może się to w najbliższym czasie skończyć.


 Pewnego dnia gdy John chce odwiedzić swojego przyjaciela pomylił akademiki, i zapukał do niewłaściwych drzwi. Otwiera mu Grace, od razu między nimi zaiskrzyło. John został z nią oglądać film akcji.Dziewczyna staje się dla niego odskocznią i pozwala mu zapomnieć chociaż na chwilę o tym, co czeka go po zakończeniu studiów.Staję się dla niego odskocznią by zapomnieć o Hanny, w której jest zakochany. Natomiast dla niej jest to coś nowego, coś, na co czekała od kilku lat… Sądziła że to na poważnie. Jednak jeden BŁĄD Logana sprawia, że Grace wycofuje się i odgradza się od niego murem. Hokeista szybko dostrzega to, co stracił i nie zamierza odpuścić dopóki dziewczyna nie da mu drugiej szansy.


 "Traktuję, go tak jakby sam chciał być traktowany, gdybym znalazł się na jego miejscu. Z cierpliwością i wsparciem, nawet jeśli na to nie zasługuje"


 Po pierwszym roku Grace postanowiła wszystko zmienić. Ograniczyła przyjaźń z swoją najlepszą przyjaciółką.Zakończyła "swój związek" z Johnem. Wraca na studia o wiele silniejsza, mądrzejsza. Postanowiła że nie będzie na każde skinienie egoistycznego hokeisty, nie będzie króliczkiem, który może ją ranić.


 "Ale seks to tylko wisienka na torcie-mówi cicho Logan-To cała reszta liczy się najbardziej"


 Lecz on dostrzega to co stracił uświadomił sobie że Grace jest jego kobietą życia i kocha ją ponad życie. Nie był zakochany w Hannah tylko zazdrościł jego koledze, że ma udany związek, ma swoją dziewczynę na dobre i na złe. Hokeista nigdy nie doświadczył takiego związku on tylko zdobywał dziewczyny i to był koniec. Nigdy nie miał prawdziwego związku, tylko przelotny seks. Uświadomił sobie jak skrzywdził Grace że ona nie była kolejną dziewczyną dla seksu ale coś więcej. Zrozumiał że Grace była gotowa na długi związek, którego tak zazdrościł koledze. Ale czy Grace tak po prostu mu przebaczy czy będzie gotowa??? Przebaczy mu tak po prostu, po tym jak on ją skrzywdził?


Pod sumując

Mi się ta książka bardzo podobała. Lekko i przyjemnie  się ją czyta. Przeczytałam ją w dwa wieczory. Ma coś w sobie że nie można oderwać się o niej. Jej treść nie skupia się tylko na seksie, ale również na wartościach,  w którym ludzie się powinni  kierować. Ta książka pokazuje sztukę przebaczania. Jest również historia miłosna, która wg. nie jest usłana różami. Każdy może z  tej książki coś wynieść.
Bardzo polecam tą książkę wszystkim. Moja ocena to oczywiście 10/10
Pozdrawiam was gorąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz